بازاریابی اینترنتی چیست؟

امروزه، بازاریابی را نباید همچون گذشته معادل فروش در نظر گرفت که شامل معرفی و فروش بود ، بلکه بازاریابی به معنی برآورده کردن نیازهای مشتری می باشد. اگر بازاریاب خوب عمل کرده و نیازهای مشتری را به درستی تشخیص دهد، محصولی با ارزش بالا و قیمت مناسب تولید گردد، به خوبی توزیع شود و به شکلی موثر معرفی شود، به سادگی به فروش می رسد. دید اغلب افراد به بازاریابی این است که بازاریابی به معنای فروش محصولی خاص است که برای آن تبلیغات زیادی می شود. آیا بازاریابی اینترنتی هم شامل این اصل می شود؟

در حالی که برای یک بازاریابی موفق مهم ترین اصل این است که چگونه بتوانیم با کم ترین هزینه ی ممکن بهترین تبلیغات را در مورد کسب و کار خود ارائه دهیم.

این جاست که بازاریابی اینترنتی با بهترین روش های خود برای ما کار آمد است. با استفاده از بازاریابی اینترنتی دیگر نیازی به داشتن نیروی انسانی در جهت فروش و تبلیغات نیست. می توان با صرف کم ترین هزینه با مشتریان خود در ارتباط باشید. یکی دیگر از راه هایی که می توان با استفاده از آن ارتباط با مشتریان را مدیریت کرد نرم افزار CRM بهترین گزینه است.

‌ با استفاده از نرم افزار CRM‌ می توانید در هر زمانی که می خواهید به اطلاعات مشتریان خود دسترسی داشته باشید و بازاریابی اینترنتی خود را به سرعت گسترش دهید.

در بازاریابی اینترنتی رضایت مشتری مهم ترین عامل است. دو ‌عامل ‌در ‌جلب ‌رضایت ‌مشتری‌ ‌موثر ‌خواهد ‌بود

 •  ‌عملکرد ‌محصول ‌در ‌ارایه ‌ارزش ‌مورد ‌نظر ‌مشتری
 • ‌کیفیت ‌محصول

‌اگر ‌عملکرد ‌محصول ‌از ‌انتظار ‌مشتری ‌کمتر ‌شود، ‌خریدار ‌ناراضی ‌و ‌اگر ‌ عملکرد ‌همانند ‌انتظار ‌او ‌باشد ‌خریدار ‌راضی ‌است. ‌اگر ‌عملکرد ‌از ‌انتظار   بیشتر ‌شود، ‌خریدار ‌خشنود ‌می‌شود. ‌شرکت‌هایی ‌که ‌از ‌نظر ‌بازاریابی اینترنتی ‌در ‌سطحی ‌عالی ‌قرار ‌دارند ‌می‌کوشند ‌مشتریان ‌خود ‌را ‌راضی ‌ نگه ‌دارند. ‌مشتری ‌راضی ‌خریدهای ‌خود ‌را ‌تکرار ‌خواهد کرد ‌و ‌از ‌تجربه ‌های ‌خوبی ‌که ‌درباره ‌محصول ‌دارد ‌دیگران ‌را ‌هم ‌آگاه ‌می‌سازد. ‌کلید ‌اصلی ‌موفقیت ‌این ‌است ‌که ‌انتظارات ‌مشتری ‌با ‌عملکرد ‌شرکت ‌منطبق ‌باشد. ‌

شرکت های موفق می کوشند مشتری را خشنود کنند، زیرا نه تنها متعهد به ‌ارایه ‌خدمات ‌یا ‌محصول ‌هستند ‌بلکه ‌چیزی ‌را ‌که ‌عرضه ‌می‌کنند  بسی ‌بیش ‌از ‌تعهداتشان ‌است. رضایت ‌مشتری ‌با ‌کیفیت ‌محصول ‌و ‌خدمات ‌رابطه ‌ای ‌تنگاتنگ ‌دارد.

با بازاریابی اینترنتی میتوانید با صرف کمترین هزینه  سودآوری بیشتر و هم چنین رضایت مشتریانتان را جذب کنید.

بازاریابی اینترنتی
بازاریابی اینترنتی

/ / / / /

ادیبه احترامی

در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی هستم. حوزه های مورد علاقه ام مارکتینگ ،برندینگ و کسب وکارهای نوپاست.

۳ دیدگاه برای “بازاریابی اینترنتی چیست؟

 • ۷ مرداد ۱۳۹۶ در ساعت ۱۲:۵۸
  لینک اینترنتی

  بسیار مطلب مفید و آموزنده ای بود، همواره کمبود چنین مطالبی در حوزه های مارکتینگ اینترنتی با ترجمه ی روان فارسی، در وب سایت های مربوط به بحث مارکتینگ به چشم می آمد، به عنوان یک فعال در این حوزه ها، از نویسنده ی این مطلب، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

  پاسخ
 • ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ در ساعت ۰۳:۴۲
  لینک اینترنتی

  سلام
  وقتتون بخیر
  ممنون از مقاله مفیدتون
  ممنون میشم در مورد مزایای استفاده از گوگل ادورز هم مقاله ای در سایت قرار بدین.
  موفق و پیروز باشید.

  پاسخ
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۶ در ساعت ۱۶:۵۹
   لینک اینترنتی

   سلام
   متشکرم نظر لطف شماست
   حتما در آینده ای نزدیک این کار را انجام خواهیم داد.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!