تعدیل نیرو در توییتر و خاتمه فعالیت اپلیکیشن واین (Vine)

شرکت توییتر که یکی از بزرگ ترین شبکه ای اجتماعی را در اختیار دارد با کاهش درآمد رو به رو است. این شبکه اجتماعی در جذب کاربران جدید با مشکل مواجه شده و رقبای آن یعنی شبکه های اجتماعی اینستاگرام و اسنپ چت توانسته اند نسبت به توییتر در این بازار موفق تر عمل کنند. بر این اساس درآمد سه ماهه سوم این شرکت در سال ۲۰۱۶ به شدت کاهش داشته ولی همچنان فراتر از پیش بینی تحلیل گران است. به دنبال این کاهش درآمد توییتر اعلام کرده است که قصد دارد تا نیروهای خود را به میزان ۹ درصد کاهش دهد. 

تعدیل نیرو در توییتر در صورتی اتخاذ شده است که سهام توییتر حدوداً ۴ درصد افزایش داشته و به رقم ۱۷/۹۷ دلار رسیده است. توییتر در سه ماهه گذشته زیانی در حدود ۱۰۳ میلیون دلار داشته است و پیش بینی می شود که رقمی بالغ بر ۳۰ میلیون دلار دیگر را به دلیل تعدیل نیرو و هزینه های ناشی از آن مجبور باشد تا متحمل شود.

مدیر عامل توییتر
مدیر عامل توییتر

در سه ماهه منتهی به سپتامبر، توییتر ۳۱۷ میلیون کاربر فعال در ماه داشته است که رشدی به میزان ۴ میلیون نفر را در مقایسه با سه ماهه نشان می دهد ولی این میزان رشد در مقایسه با رقبای این شبکه اجتماعی بسیار ناچیز است.

تصمیم تعدیل نیرو در توییتر شامل ۳۵۰ نیروهای فعال در بخش های فروش، همکاری های تجاری و بازاریابی می شود. هدف اصلی این تعدیل نیرو ، هدایت توییتر به سمت سودآوری به عنوان یک شرکت مستقل است.

مسئولان شرکت معتقدند که این تغییر ساختار سبب خواهد شد تا بتوانند بر روی الویت های اصلی شرکت خود سرمایه گذاری کرده و از سرمایه گذاری کردن بر روی نواحی که در برگیرنده بخش اصلی کسب و کار آن ها نمی باشند، جلوگیری خواهد کرد. به این ترتیب خواهند توانست اثربخشی بیشتری در کسب و کار خود ایجاد کنند.

تصمیم دیگری که علاوه بر تعدیل نیرو در توییتر اتخاذ شده است خاتمه دادن به فعالیت اپلیکیشن واین (Vine) است. این اپلیکیشن که امکان به اشتراک گذاری فیلم های ۶ ثانیه ای را برای افراد فراهم می ساخت توانسته بود با جذب افراد خلاق موفقیت و جایگاه خوبی را به دست آورد ولی از سوی دیگر برای پریسکوپ (Periscope) یکی دیگر از محصولات شرکت توییتر رقابت ایجاد کرده بود.

البته پس از خاتمه فعالیت این اپلیکیشن، وب سایت واین همچنان پا برجا خواهد بود و ویدیو های افراد را به نمایش خواهد گذاشت.

تصمیم های اخذ شده در توییتر در خصوص تعدیل نیرو و تمرکز بر فعالیت اصلی کسب و کار در کنار عدم رشد قابل توجهی در آینده نزدیک برای این شرکت به نظر می رسد که کاهش نیرو بتواند به توییتر برای تقویت فعالیت اصلی خود کمک کند.


/ / / / / / / /

مونا مظاهری

دانش آموخته رشته MBA با گرایش Multimedia Marketing از دانشگاه MMU بوده و در حال حاضر به عنوان مشاور مارکتینگ و برندینگ مشغول به فعالیت هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!